viper time attack

Viper Time Attack limitowany do 159 sztuk!

przez • 03/12/2013 • Wiadomości, WideoKomentarze (0)

SRT ujawniło nowe informacje na temat 2014 Viper TA (Time Attack). Samochód bazuje na najlżejszej dostępnej w gamie wersji Vipera, z czego specjalny pakiet TA został wzbogacony o podzespoły polepszającą aerodynamikę, bardziej wyczynowe podwozie i hamulce, które mają przede wszystkim sprawdzić się w warunkach torowych.

Dostępny jest w trzech kolorach – 93 egzemplarzy w TA Orange (pomarańczowy), 33 w Venom Black (czarny) i 33 w Bright White (biały), co się składa na łączną liczbę 159 sztuk, które zostaną wyprodukowane.

Zawieszenie Bilstein DampTronic może pracować w dwóch trybach, a pod maską zmieniono rozpórkę na lżejszą, wykonaną z włókna węglowego. Standardowe opony Pirelli P Zero Corsa oplatają super lekkie, wieloramienne felgi Sidewinder II.

Pakiet aerodynamiczny pozwala zwiększyć siłę docisku nawet o 700% przy 241 km/h!

We wnętrzu znajdziemy wyścigowe fotele Sabelt wykonane z włókna szklanego.

Pod maską znajduje się wciąż ten sam 8.4-litrowy silnik V10 o mocy 640 koni mechanicznych i 813 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Waga całkowita wynosi 1538 kg. Viper TA trafi do salonów pod koniec roku 2013.

O jego torowym przeznaczeniu świadczą chociażby zdjęcia, które zostały wykonane na torze Laguna Seca! Ciekawe czy po całym dniu sesji ktoś wsiadł do niego i po prostu pojechał nim do domu… W końcu jest to samochód dopuszczony do ruchu miejskiego!

źródło: carscoops.com

[youtube]4shoJoyWZQQ[/youtube]

[nggallery id=1013]

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *