twitter 30kmh

Rozjedź tych gówniarzy!

przez • 08/03/2015 • Absurdalne, Ciekawostki, Drogi i prawo, WiadomościKomentarze (0)

Mówi się, że szalona jazda z gazem w podłodze po osiedlowych uliczkach to specjalność kierowców z Europy Środkowej i Wschodniej. Tymczasem okazuje się, że nawet tchórzliwi Francuzi mają w sobie na tyle odwagi, by od czasu do czasu docisnąć gaz do połowy.

Istnieje sobie choćby takie (zapewne urokliwe) miasteczko Bretaniere w Burgundii. W tym miasteczku mają długą, prostą drogę. A długa prosta droga to tak jakby wyzwanie rzucone domorosłym rajdowcom. Jest sobie i do nich krzyczy: ognia!

Wielu kierowców o tego rodzaju temperamencie musiało sumiennie ignorować obowiązujące w tym miejscu ograniczenie prędkości do 30 km/h. Tymczasem dróżki w miasteczkach mają to do siebie, że ktoś przy nich mieszka, a przy tej była nawet szkoła. Jak więc postanowiono walczyć z tymi szaleńcami?

Uderzono w nich humorem! Progi zwalniające nie skutkowały, ostrzeżenia o fotoradarach też. Więc burmistrz zdecydował się na umieszczenie tabliczki o treści…

Zostało jeszcze trochę dzieci do rozjechania. Możecie przyspieszyć

Piękna inicjatywa! Problem pojawi się tylko wówczas, gdy slogan przeczyta ktoś kto ironię rozumie tylko w założeniach. Ale czy tacy ludzie w ogóle coś czytają?

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *