p1 pokonal nurburgring

P1 pokonał Nurburgring w 6:55 minut! Szybciej od 918!

przez • 06/12/2013 • Wiadomości, WideoKomentarze (0)

Od kiedy Porsche ogłosiło swój rekord okrążenia ustanowiony na Nurburgringu Nordschleife przez 918 Spyder, wynoszący 6 minut i 57 sekund, w świecie motoryzacji spekulowano czy McLaren P1 będzie w stanie pojechać szybciej.

McLaren wziął nas na wstrzymanie, pokazując w Internecie filmik z ofensywny P1 na torze, ale nie ujawnił żadnych konkretniejszych liczb… Jedyne co wiemy, to że jego najnowszemu dziecku udało się pokonać pełne okrążenie w mniej niż 7 minut!

Nie mamy pojęcia ile sekund poniżej 7 minut udało się uciąć bohaterowi klipu, ale najprawdopodobniej wkrótce się dowiemy. Możemy podejrzewać, że skoro taki szum w świecie motoryzacji ta brytyjska firma wznieciła, to pewnie ich najnowszy model pojechał szybciej od 918-stki…

Top Gear ujawnił, że średnia prędkość przejazdu wyniosła 179 km/h, a prędkość maksymalną jaką osiągnął ten samochód na torze to 330 km/h na prostej Dottingera Hohe’a…

Nas dziwi, że też jeszcze nikt się nie pokusił o obliczenie tego czasu na podstawie długości toru i średniej prędkości przejazdu. Według naszych obliczeń, P1 wykręcił czas 6 minut 55 sekund… dokładnie tyle samo co Radical SR8 i o dziwo nawet taka sama figuruje średnia prędkość w danych, czyli 179 km/h! Szok! Choć należy uznać to jako niepotwierdzoną informację, jest pewien margines błędu!

Z kolei średnia prędkość przejazdu918-stki wyniosła 178 km/h.

Mamy wielką zagwozdkę… co pojechało szybciej, hm? 918 czy P1… P1 czy 918?

źródło: carscoops.com

[youtube]E9IWiTpWeiM[/youtube]

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *