Porsche-GT3-RS-1

Oficjalne zdjęcia GT3 RS

przez • 03/03/2015 • WiadomościKomentarze (0)

Nie jeden producent na zbliżających się targach motoryzacyjnych spróbuje zaburzyć porządek, który obecnie panuje w światku motoryzacyjnym. Na straży dobrze prosperującego Porsche, na pierwszej linii frontu, stać będzie niemal wyczynowe Porsche 911 GT3 RS, które z pewnością ostudzi zapał wielu aspirantom chcącym nadgryźć wizerunek tej firmy (np. Mercedesowi z modelem AMG-GT). Argumentów Stuttgarckiemubolidowi” nie brakuje.

Pod maską drzemie stadko 500 KM wyciśniętych z 4-litrowego silnika, przy czym maksymalny moment obrotowy którym dysponuje wynosi 460 Nm. To o 25 KM i 20 Nm więcej niż w standardowym GT3. Nie mogło się obyć bez liposukcji – dzięki temu zabiegowi ubyło 10 kg tłuszczu. Ulepszono zawieszenie i aerodynamikę. Rezultat? 3,3 sekundy do 100 km/h, 10,9 s do 193 km/h i prędkość maksymalna równa 320 km/h.

Ceny nie potwierdzono, ale według Die Welt kosztować będzie 181 690 Euro w Niemczech, co w przeliczeniu na naszą walutę daje 755 083 zł.

Po uwzględnieniu 10-procentowego rabatu, możliwości skorzystania z nieoprocentowanego kredytu obejmującego 50% ceny całkowitej, można z ręką na sercu stwierdzić, że przeciętny polak z wąsem, nadwyrężając nieco rodzinny budżet, będzie mógł sobie pozwolić na taki samochód.No wreszcie, no – zaraz będzie w garażu…”

Galeria:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *