R8

Muzyka dla uszu – nowe R8 V10

przez • 21/02/2015 • Wiadomości, WideoKomentarze (0)

Audi jest marką, która wyjątkowo chętnie korzysta z narzędzia marketingowego jakim jest lokowanie produktu – sam Grey (tytułowy bohater filmu pięćdziesiąt twarzy Greya, tj. w wolnym tłumaczeniu – 50 odcieni szarości) ograniczał się wyłącznie do pojazdów tej marki. Z kolei kinomanom R8 kojarzy się głównie z futurystyczną wizją pojazdu Inglostadtckiej marki, stworzonej na poczet filmu „Ja, robot”.

Filmy niekiedy bywają źródłem obszernej wiedzy – na ich podstawie można stworzyć portret psychologiczny, na przykład przeciętnego właściciela Audi R8 w wersji nadwoziowej kabriolet. Takowy delikwent lubi tzw. BDSM, ma w sobie nieco z seksualnego sadysty, choć na co dzień sprawia wrażenie ułożonego człowieka, acz nieco władczego.

Idąc za ciosem, Astony wybierają agenci wywiadów wojskowych, a Daimlerami powożone są królowe. 911 (964), znowu w kabriolecie, jeżdżą amerykanie o polsko brzmiących nazwiskach, którzy przechodzą kryzys wieku średniego. Z zawodu pisarze, nienarzekający na brak rozmaitych przygód.

Ich liebe auto

Z kolei tytułowe R8 drugiej generacji stało się bohaterem krótkiego klipu stworzonego przez Audi Deustchalnd. W rolę lektora wcielił się Heinz Hollerwegar, dyrektor generalny Quattro GmbH – ten w szaliczku i szorstkiej marynarce. Dla tych, którzy nie są w stanie zrozumieć tej łamanej polszczyzny, przekładamy jego słowa na język pisany – „nowa generacja została stworzona według wyścigowej formuły. Nasze wszystkie doświadczenia w tzw. motorsporcie miały bezpośrednie przełożenie na produkt końcowy, jakim jest Audi R8.”

Swoje trzy grosze dołożył zwycięzca 24-godzinnego wyścigu na Nurburgringu – Frank Stippler, który zachwala pod niebiosa silnik V10 R-ósemki, dodając że ma w sobie wystarczająco tchu żeby podołać każdej sytuacji. W szczególności kryzysowi wieku średniego.

Najbardziej sportowy model Audi zadebiutuje na zbliżających się targach motoryzacyjnych w Genewie, już w przyszłym miesiącu. Dostępny ma być w dwóch wariantach mocy – 540 i 610 KM. Krążą pogłoski o silniku V8, hybrydzie oraz w pełni elektrycznej wersji e-Tron.

Jednak na razie powinno nam wystarczyć wsłuchiwanie się w piękny pomruk 10-cylindrowca! W końcu więcej można usłyszeć niż zobaczyć, w ruchu auto jest tak szybkie, że prawie na każdym ujęciu nieostre…

Wideo:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *