Porsche Cayman GT4 30kmh (13)

Małe szaleństwo

przez • 04/02/2015 • Targi motoryzacyjne, WiadomościKomentarze (0)

 

Porsche zamknęło usta wszystkim tym, dla których jedynym godnym szacunku modelem tej marki jest 911. A zrobiło to w sposób najlepszy z możliwych – prezentując wersję GT4 Caymana. Jako, że przed sobą mamy sportowca zacznijmy od najciekawszej z podanych przez producenta informacji: północna pętla Nurburgringu poddaje się już po 7:40 min. Niezły wyczyn – stawia on wóz na tym samym poziomie co Mercedes SLS AMG czy… wersja GT3 poprzedniej 911.

Jednak aby osiągnąć ten czas auto musi mieć kierowcę o odpowiednim temperamencie i idących z nim w parze umiejętnościach. A tak wartościową osobę z pewnością zainteresuje informacja o manualnej, 6. stopniowej skrzyni biegów jaką do GT4 przeznaczyli inżynierowie. Szalenie miły gest, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że nabywcy aktualnego 911 GT3 skazani są wyłącznie na przekładnię PDK. Jednak co tam będzie pod maską mruczało?

Oczywiście boxer. Precyzując: znany z Carrery S sześciocylindrowy silnik o pojemności 3,8 litra, któremu zabrano nieco mocy: w GT4 osiąga 385 KM zamiast okrągłych 400. Potrafi on rozpędzić najmniejszą z wyścigówek Porsche do 100 km/h w czasie 4,4 s. Prędkość maksymalna to 295 km/h. Czytelników twardo stąpających po ziemi poinformuję, że średnie zużycie paliwa wynosić ma 10,3 litra benzyny na każde 100 km.

Oczywiście dla GT4 zaprojektowano nowy zestaw aerodynamiczny. Zawieszenie obniżono o 30 mm, a układ hamulcowy w większości składa się z komponentów rodem z 911 GT3. Do listy wyposażenia dodatkowego dopisano ceramiczne tarcze hamulcowe. We wnętrzu znajdziemy fotele wykończone skórą i alcantarą. Opcjonalnie mogą zostać wykonane z karbonu. Dodatkowo w GT4 znajdziemy nową kierownicę obszytą alcantarą. Wśród opcji: pakiety Sport Chrono i Club Sport.

U naszych zachodnich sąsiadów ceny tej orgii na kołach rozpoczynają się od 357 698 zł (85 779 euro).

 

 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *