• BMW serii 2 Gran Tourer 30kmhpl (22)

Kolejny minus prokreacji

przez • 11/02/2015 • WiadomościKomentarze (0)

BMW zawsze było szybkie. Weźmy choćby takie X3 – objechało konkurencję aż miło. Polscy handlarze już składali ćwiartki tych wozów w okazyjne oferty na Allegro, gdy konkurencja dopiero debiutowała z porównywalnymi modelami. Potem przyszło X6, którego główne przesłanie brzmiało: praktyczność jest passe. I znów sukces, znów inni będą go kserować.

Co więc teraz robią Bawarczycy? Kolejnego minivana. I to wówczas, gdy europejski pionier segmentu – Renault Espace – sprzedaje się tak antyznakomiecie, że Francuzi przerabiają go na modnego crossovera. Logika? Nie sądzę. Chyba w BMW nie mają już co robić z wolną przestrzenią zabraną pasażerom tylnych foteli w X4/X6. Innego uzasadnienia nie widzę.

Jednak nie ma się co wyzłośliwiać i drwić z frajdy z jazdy minivanem z przednim napędem. To wszystko było zabawne jakoś w okolicach debiutu serii 2 Active Tourer. A teraz przyszedł czas na serię 2 Gran Tourer będącej powiększoną wersją pierwszego minivana BMW.

Dlatego z kronikarskiego obowiązku: Gran Tourer opcjonalnie może przewieźć 7 osób. Nie jest to żadnym wielkim wyczynem biorąc pod uwagę fakt, że dowolne E36 pod dowolną remizą robi to samo w dowolną sobotę.
Z wyglądu to ten samochód w ogóle nie wygląda, ale z ciekawostek to może będzie nieco lepiej z pakietem M. Tak, pakiet M będzie tu dostępny, starzy ludzie też chcą wyglądać sexy.

Wóz będzie o 22 cm dłuższy od wersji Active, w bagażniku zmieści się 645 litrów (1905 po złożeniu siedzień). Jeśli chodzi o paletę silników będzie bliźniacza względem 2AT: benzynowe 218i (136 KM) i 220i (192 KM), oraz pędzone ropką: 216d (116 KM), 218d (150 KM) i 220d (190 KM). Z ciekawostek: samochód będzie można kupić w wersji z napędem 4×4 xDrive.

Wóz będzie dostępny w 4 wersjach: Advantage, Sport Line, Luxury Line i wspomniany M Sport. Po raz pierwszy przestraszy ludzi już w marcu na salonie genewskim.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *