infiniti q50 eau rouge

Infiniti Q50 Eau Rouge

przez • 19/02/2014 • Wiadomości, WideoKomentarze (0)

Infiniti tchnęło nowe życie w swój koncepcyjny projekt Q50 Eau Rouge, który zadebiutował na targach motoryzacyjnych w Detroit. Samochód zostanie pokazany w marcu w Genewie i tym razem będzie w pełni kompletny, a to oznacza, że pod maską znajdziemy silnik wraz z całym układem napędowym.

Na razie wszyscy zainteresowani muszą zadowolić się jedynie rąbkiem tajemnicy jaki uchylił przed nami producent – najmocniejsze Q50 będzie dysponować turbodoładowanym silnikiem, którego brzmienie można usłyszeć na klipie promocyjnym.

Szef Infiniti Johan de Nysschen bardzo ambitnie podchodzi do tego projektu. Możemy spekulować, że samochód tej japońskiej marki będzie znacznie mocniejszy od nowego BMW M3, który z 6-cylindrowego silnika twin-turbo „wyciska” moc 431 koni mechanicznych! W końcu z jego ust padły następujące słowa: „Jeśli zdecydujemy się wyprodukować ten samochód, chciałbym żeby oferował ponad 500 koni mechanicznych i z 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego.”

Strategia Infiniti na najbliższe 4 lata zakłada stworzenie wysokiej klasy ekskluzywnego sportowego sedana, który docelowo może bazować właśnie na Q50 Eau Rouge, choć w tej kwestii nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji.

„Najmocniejsze Infiniti wszech czasów nie dostało jeszcze zielonego światła do wdrożenia do produkcji. Modele koncepcyjne mają pomóc wybrać kierunek w którym pójdziemy – wciąż będziemy słuchać opinii naszych potencjalnych klientów” – usłyszeliśmy dziś w oficjalnym oświadczeniu firmy.

Sama nazwa „Eau Rouge” pochodzi od jednego z najsławniejszych zakrętów w świecie Formuły 1, który znajduje się na torze Circuit de Spa-Francorchamps. Słynny łuk z kolei przechodzi nad rzeką o tej nazwie – stąd geneza.

Po oglądnięciu klipu promocyjnego, wciąż główkujemy się nad tym czy silnik będzie sześcio- czy ośmiocylindrowy?

źródło: carscoops.com

[youtube]ajI6EzIoAlQ[/youtube]

[nggallery id=1040]

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *