P90157251-lowRes

Fajna dupa z twarzy

przez • 29/01/2015 • Absurdalne, Przemyślenia, Wiadomości, Z katalogu producentówKomentarze (0)

Jest takie pismo, które pyszni się dumnym sloganem: „ostatni bastion męskości we współczesnym świecie”.  I jak przystało na rzetelne dziennikarstwo dla samców zajmują się tam przede wszystkim dupeczkami. Do tego mają dział motoryzacyjny. I doroczny moto-plebiscyt.  Chodzi mi oczywiście o polską edycję Playboya.

Generalnie z wynikami nie zamierzam polemizować – ich podwórko, ich zabawki. Może my też kiedyś zorganizujemy plebiscyt i wtedy też będziemy się przejmować głosami postronnych niczym Józef Stalin. Ale jedna rzecz nie daje mi spokoju. Mianowicie kategoria „Styl i piękno”, w której triumfowało BMW i8.

„Członkowie jury podkreślali wyjątkową urodę” modelu. Tymczasem o tym wozie można dużo powiedzieć. Ale czy jest jakoś szczególnie piękny? Nie byłbym tego do końca pewien. Jednak każdy może mieć swoje zdanie, niech im tam będzie. Nie o tym zresztą chciałem, bo ciekawie robi się dopiero w dalszej części komunikatu prasowego, który z okazji tej historycznej chwili przygotował polski oddział BMW.

Możemy w nim przeczytać: „Klasyczne proporcje auta sportowego łączą się z typowymi dla BMW cechami stylistycznymi w nowej interpretacji, m.in. unoszonymi do góry drzwiami.” Jedno zdanie, a mój mózg wybuchł przy nim dwa razy. Muszę więc zgłosić kilka wątpliwości. Unoszenie do góry nie daje mi spokoju. To można coś unieść w dół? A czy idąc za ciosem BMW zaoferuje czujniki cofania do tyłu? Ale nie czepiajmy się drobnych potknięć, bo dopiero dalej robi się ciekawie. Te typowe dla BMW cechy stylistyczne w nowej interpretacji: unoszone do góry drzwi. Czyli jak rozumiem sam fakt posiadania drzwi jest typową dla BMW cechą stylistyczną, a ich unoszenie jest reinterpretacją tego patentu Bawarczyków? Brawurowa teza.

Ale tak naprawdę to chciałem pogratulować BMW sukcesu. I patentu na drzwi.

 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *