otwieracz

AMG-GT igrające z Porsche 911

przez • 02/02/2015 • Wiadomości, WideoKomentarze (0)

W świecie motoryzacyjnych reklam najciekawsze zawsze są te, w których producenci grają na nosie swoim konkurentom. Największą sławą cieszyła się niegdyś kalifornijska walka na bilbordach między Audi i BMW. Z kolei Mercedes w telewizyjnych reklamach licytował się z Jaguarem, po to by teraz swój celownik na masce wymierzyć w Porsche. 

Trzeba przyznać, że Mercedes zrobił to z rozmachem i szczyptą arogancji. Uderzył w ikonę motoryzacji, przez wielu uważaną za niedościgniony ideał – 911. Auto, które chwyta za serca kierowców wyścigowych, dziennikarzy i amatorów szybkiej jazdy. W swoim obecnym wcieleniu, model oznaczony logotypem 991 jest najzwyczajniej w świecie najlepszą i najbardziej dopracowaną dziewięćset jedenastką, która względem poprzednika zyskała niebywale dużo. Fenomen polega na tym, że w największym stopniu poprawiono to, co wcześniej uznano za klasę samą w sobie – właściwości jezdne. Ot, cała magia liczby 911.

Wyprzedzić niedoścignionego

W reklamie Mercedes AMG-GT zbłaźnił, sprofanował współczesny obiekt kultu. Według Stuttgarckiej marki „samochód, o którym marzyłeś za dziecka, właśnie został wyprzedzony.” Nic tylko czekać na odpowiedź Porsche!

Jak to w życiu bywa, są gusta i guściki. Jedni swój wzrok zawiesili na Porsche, inni na Mercedesie, a pewnie nie jeden ksiądz na dziecku… Taki ten świat przewrotny. Każdy ma swoją własną listę rzeczy, które pożąda.

Reklama:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *