Zrzut ekranu 2015-02-25 (godz. 09.29.55)

AMG C63 S – Chris Harris testuje

przez • 25/02/2015 • Wiadomości, WideoKomentarze (0)

Chris Harris ma to do siebie, że potrafi wziąć pod lupę z pozoru mało istotne elementy auta i prawić o nich długie litanie – ma bardzo dużo do powiedzenia, cechuje go umiejętność rozłożenia niemalże wszystkiego na czynniki pierwsze. Mięso, mięso i jeszcze raz mięso! Na dodatek wegetariańskie… konsumowane uszami. 

Jak to już się utarło w światku dziennikarskim wszelkie samochody są skrajnie bogato wyposażone. Producenci dowalają wszystkie możliwe opcje, niekiedy tymi dodatkami dublując wartość samochodu. Dlatego w tym teście nie mamy do czynienia ze zwykłym C 63, tylko C 63 S, którego 4-litrowe V8 generuje moc 510 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dla porównania odwieczny rywal, jakim jest BMW M3, może pochwalić się skromnymi 550 Nm! A nieco podstarzałe już Audi RS4 Avant – wyciska 430 Nm.

Tym, co urzekło Chrisa w Mercedesie to właśnie moment obrotowy, którego zawsze jest wystarczająco dużo, niezależnie od tego na którym biegu w danej chwili się porusza. Wrażenie robi też jako relatywnie zwykły pojazd drogowy, który dzięki swojemu adaptacyjnemu zawieszeniu jest w stanie zapewnić satysfakcjonujący poziom komfortu.

Można powiedzieć, że Chris Harris potrafi odczytać samochody tak dobrze jak proktolog tyłki… Korzystając z tej umiejętności, stwierdził że Mercedes ma zgoła inny charakter niż M3.

Wideo:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *