otwieracz

Ameryknaśki sen – 91$ za koń mechaniczny!

przez • 22/10/2014 • WiadomościKomentarze (0)

Dodge ujawnił cenę ekstremalnej wersji Chargera – SRT Hellcat. Na jedynym rynku zbytu, czyli w USA, zaczyna się od 63 995$ (około 213 000zł).

W cenie przyszli właściciele dostaną możliwość skorzystania z jednodniowej jazdy w szkole SRT Driving Experience – ma to na celu poszerzenie wiedzy z zakresu prowadzenia samochodu oraz doszlifowania umiejętności na torze.

Tylne koła potężnego Chargera SRT Hellcata napędzane są przez doładowany 6,2-litrowy silnik HEMI Hellcat V8 (taki sam jak w Challengerze SRT HEllcat) produkujący 707 koni mechanicznych oraz 880 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Dodge chwali się certyfikowanym przez NHRA (National Hot Rod Association)  świstkiem papieru poświadczającym przejazd tego czterodrzwiowego musle-cara na dystansie 1/4 mili w spektakularnym czasie 11 sekund! Ze startu zatrzymanego do 100 km/h rozpędza się w 3,7 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 328 km/h. Te liczby sprawiają, że SRT Hellcat to najszybszy, najmocniejszy seryjnie produkowany sedan na świecie.

W zakresie wyposażenia standardowego znajdziemy dwa piloty (czarny i czerwony) za pomocą których można kontrolować moc wyjściową silnika, specjalną trójramienna kierownicę SRT spłaszczoną u dołu wykończoną szwami w spiżowym kolorze oraz 7-calowy ekran zegarów wyskalowanych do 200 mp/h (321 km/h).

Zewnętrznym wyróżnikiem najmocniejszego Chargera jest garb na masce z trzema wlotami powietrza, aluminiowe felgi w jednym z trzech kolorów – ciemny mat, mosiądzowy lub ciemny brąz.

Produkcja SRT Hellcata ruszy w pierwszym kwartale 2015 roku.

Biorąc pod uwagę restrykcyjnej normy każdej maści atakujące producentów zewsząd, nic dziwnego że ten samochód nie będzie sprzedawany w Europie w najmocniejszej wersji. Niestety tych słabszych też na próżno szukać. Zresztą prędkość maksymalna przewyższająca tę wyskalowaną na prędkościomierzu również nie przystaje jak na współczesne standardy. Jeszcze ta niechrześcijańska nazwa! Ale co z tego? To co najważniejsze jest – potężny silnik V8, tylny napęd i nadmiar mocy! Niepozorny wygląd też może się podobać.

Hellcat – hell yeah!

źródło: carscoops

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *